اطلاعات, وبلاگ

تعویض پریز برق

تعویض پریز برق

پریز های برق از تجهیزات بسیار کاربردی هستند که تقریبا در اکثر مکان ها دیده می شوند. پریزها نیز مانند هر وسیله دیگری ممکن است دچار مشکل شوند و مجبور به تعویض آن ها شویم. مجموعه الکترو هوشیار نماینده محصولات پارت الکتریک قصد دارد به موضوع تعویض پریز برق بپردازد. امیدواریم با این مطلب قدمی هر چند کوچک در جهت کمک به شما عزیزان برداشته باشیم.

نکات مهم قبل از تعویض

اگر به هر دلیلی کلید و پریز شما دچار خرابی شد در بعضی مواقع به سادگی می توانید آن ها را تعویض کنید. اما در بعضی شرایط باید این کار را به متخصص بسپارید. برای تعمیر یا تعویض پریز برق اول باید علت خرابی آن را پیدا کنید. در ادامه این عوامل را بررسی می کنیم.

نکات-مهم-قبل-از-تعویض-پریز-برق

دلایل خرابی پریز برق

ضربه خوردن

اگر پریز ضربه ببیند امکان شکستگی یا خراب شدن را دارد. در این صوزت بهترین راه تعویض پریز است.

سوختگی پریز

در بعضی مواقع افزایش ولتاژ برق یا یک اتصال کوتاه می تواند باعث سوختگی پریز برق شود.

کشیدگی سیم ها

کشیدگی سیم ها نیز می تواند یکی از علت های قطع پریز باشد.

دلایل-خرابی-پریز-برق

روش تعویض پریز برق

ابتدا باید جریان را قطع کنید. برای این کار می توانید از کنتور یا تابلو برق، فیوز را قطع کنید. برای اطمینان از قطع شدن برق می توانید از یک فازمتر استفاده کنید.

پریزهای برق در دو مدل روکار و توکار نصب می شوند. اگر پریز شما روکار بود باید حواستان باشد تا اتصالات پریز به دیوار دچار آسیب نشود. اکثر مواقع قاب پریز با یک یا دو پیچ به بدنه پریز اتصال پیدا کرده و شما می توانید با استفاده از یک پیچ گوشتی آن را باز کنید.

پس از باز کردن قاب، پریز برق را از دیوار بیرون بکشید و سیم های متصل به آن را باز کرده و در مرحله آخر پریز جدید را وصل کنید.

خرید بهترین پریز برق

فروشگاه معتبر الکترو هوشیار، آماده ارائه بهترین پریزهای برق با قیمت های عالی به شما مشتریان عزیز است. برای خرید بهترین پریز برق کافیست با کارشناسان مجموعه ما تماس گرفته و پیش از خرید مشاوره رایگان بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *