دسته‌بندی نشده

درباره آب رفتن داخل پریز برق بیشتر بدانید

درباره آب رفتن داخل پریز برق بیشتر بدانید

آب رفتن داخل پریز برق، اتفاقیست که ممکن است هر کدام از ما با یک بار با آن رو به رو شده باشیم. این اتفاق ممکن است به دلایل گوناگونی رخ داده باشد که مهم ترین آن ها نصب کلید و پریزها در محل نامناسب یا شستشوی محل قرار گیری آن ها باشد.

از دلایل روی دادن این مشکل که بگذریم آب رفتن داخل کلید و پریز برق می تواند خطرات مالی و جانی غیر قبل جبرانی به همراه داشته باشد. با وارد شدن آب به داخل پریزها اتصالی ایجاد شده و ممکن است به وسایل برقی آسیب برساند. همچنین ممکن است شخص دچار برق گرفتگی شده و خطرات جانی در پی داشته باشد.

از کجا بفهمیم آب وارد پریز برق شده است ؟

  • خیس بودن پریز برق یا محیط اطراف آن 
  • پریدن فیوز
  • قطع شدن برق
  • برق دار شدن قسمت مورد نظر
اقدامات موثر در جهت جلوگیری از آسیب های احتمالی آب رفتن داخل پریز برق

اقدامات موثر در جهت جلوگیری از آسیب های احتمالی

اولین و مهم ترین قدم این است که برق را قطع کنید و حتما از این موضوع به وسیله فاز متر مطمئن شوید. پس از اطمینان حاصل کردن در این زمینه، محل مورد نظر را خشک کرده و نصب صحیح اتصالات بخش های مختلف را بررسی کنید.

سپس برق را وصل کرده و محل را به وسیله یک فازمتر چک کنید. در هنگام انجام این مراحل حتما از تجهیزات ایمنی استفاده کنید و حفظ سلامت و ایمنی خود را الویت قرار دهید. همچنین می توانید از متخصصین این امر کمک بگیرید. استفاده از کلید و پریزهای ضد آب و درپوش دار نیز می تواند بسیار ایمن تر از مدل های دیگر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.