دسته‌بندی نشده

مهم ترین دلایل استفاده از محافظ برق برای ماشین لباسشویی

مهم ترین دلایل استفاده از محافظ برق برای ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی نیز مانند یخچال و تلویزیون جزء وسایل گران قیمت منزل است که در صورت خراب شدن، ممکن است متحمل هزینه های بسیاری برای تعویض و تعمیر آن ها شوید. محافظ برق یکی از تجهیزات کاربردی است که وجودش در هر خانه ای ضروری است و کارشناسان برق، همواره استفاده از آن را برای تمام وسایل خانه توصیه می کنند.

وجود این محافظ ها باعث می شود که در صورت ایجاد نوسانات برق، وسایل برقی شما آسیب نبینند. برای انواع وسایل الکتریکی بهتر است از نوع مناسب محافظ استفاده کنید تا بهترین عملکرد را برای شما داشته باشند.

اهمیت استفاده از محافظ برق برای ماشین لباسشویی

برق شهری به وسیله نیروگاههای برق تامین می شود و توسط دکل های فشار قوی به کابل های شهری منتقل می گردد تا به منازل مسکونی برسد. پیش از ورود برق به خانه ها، ولتاژ برق تا رسیدن به محدوده استاندارد توسط یک تبدیل کننده کاهنده، کاهش پیدا می کند. اگر این مبدل وجود نداشته باشد نیروی برق وارد شده به ساختمان از حد استاندارد بیشتر شده و می تواند منجر به خرابی وسایل الکتریکی شود. 

ولتاژ تا زمانی که به مرحله استفاده برسد چند بار دچار تغییر می شود. گذشته از آن، در زمان انتقال برق به ساختمان ها ممکن است تغییرات زیادی در جریان ایجاد شده و باعث نوسانات جریان برق شود. اگر از محافظ برق استفاده نکنید این نوسانات باعث آسیب دیدن وسایل شما می شوند.

اگر برق ضعیف باشد در صورت روشن کردن ماشین لباسشویی، موتور آن آسیب می بیند. هر چه موتور ماشین لباسشویی قوی تر باشد آسیب وارد شده به آن توسط نوسانات برق بیشتر خواهد بود. در صورت عدم استفاده از محافظ ولتاژ در زمان نوسانات جریان، ماشین لباسشویی شما آسیب می بیند.

مزایای استفاده از محافظ برق برای ماشین لباسشویی

افزایش عمر ماشین لباسشویی

یکی از مهم ترین مزایای استفاده از محافظ برق برای این وسیله الکتریکی، افزایش طول عمر آن است. در صورت ایجاد نوسانات جریان، برق توسط محافظ قطع شده و دستگاه خاموش می گردد. به این طریق از آسیب دیدن آن جلوگیری می شود.

صرفه جویی در برق 

وقتی ولتاژ برق دچار کاهش می شود در عملکرد ماشین لباسشویی اختلالاتی ایجاد شده و عملکرد الکترو موتور آن کاهش یافته و باعث افزایش مصرف انرژی خواهد شد. اما با استفاده از محافظ برق ماشین لباسشویی حتی در زمان اختلالات جریان، مصرف برق تا حدود 25 درصد کم می شود.

 

عدم نیاز به خاموش کردن ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی مثل یخچال به طور دائمی روشن نیست. اگر زمانی که ماشین لباسشویی شما روشن است، در نزدیک محل زندگیتان موتور جوش روشن شود موجب اختلالات بسیاری می شود. در این مواقع محافظ، دستگاه را به طور خودکار خاموش می کند و از آسیب رسیدن به موتور ماشین لباسشویی جلوگیری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.