اطلاعات, وبلاگ

بهترین و مطمئن ترین روش های تست پریز برق

بهترین و مطمئن ترین روش های تست پریز برق

تست همه تجهیزاتی که به نوعی به برق مربوط هستند همواره با خطراتی همراه بوده است به همین علت بهتر است انجام این گونه کارها را به متخصصین در این زمینه بسپارید. پریزهای برق یکی از این تجهیزات هستند. مجموعه الکترو هوشیار قصد دارد در ادامه مطلب، شما را با بهترین و مطمئن ترین روش های تست پریز برق آشنا کند. از شما عزیزان دعوت می کنیم ما را در ادامه مطلب همراهی کنید.

تست پریز برق با لامپ

یکی از روش های تست پریز برق، روش کلاسیک است. در زمانی که جریان برق به سمت خروجی حرکت کند چراغ روشن می شود اگر جریانی وجود نداشته باشد نوری نیز وجود نخواهد داشت.

استفاده از این روش، کار آسانی نیست و همیشه نمی توان از آن برای تست خروجی جریان استفاده کرد.

تست پریز برق با دستگاه آزمایش ولتاژ

این روش بسیار آسان و ارزان بوده و قابل استفاده برای افراد غیر متخصص نیز هست. این اشخاص می توانند از یک تست کننده ولتاژ کوچک استفاده کنند. این دستگاهها به جلوگیری از آسیب دیدن یا تخریب توسط شوک های الکتریکی کمک شایانی می کنند.

یک نوع این دستگاهها، دستگاه تست ولتاژ لمسی است که بدون تماس با سیم های بدون پوشش می تواند جریان را تشخیص دهد.

برای تست پریز، انتهای این دستگاه را در هر دو شیار پریز مورد نظر وارد کنید. در صورت وجود جریان، صدایی از دستگاه بلند خواهد که ممکن است نسبت به مدل آن متفاوت باشد.

تست با مولتی متر

مولتی مترها جزء ابزارهای دقیق برای این کار هستند و توسط افراد حرفه ای و غیر حرفه ای در این زمینه استفاده می شوند. البته ممکن است استفاده از مولتی متر برای اشخاص غیر متخصص کمی گیج کننده به نظر برسد. استفاده از این دستگاه در زمینه تست ولتاژهای پایین و به طور کلی تعیین میزان ولتاژ ضروری است.

تست پریز برق با دستگاه تست پریز

دستگاه تست پریز با نام لاتین receptacle tester دستگاهی است که در جهت تایید سیم کشی درست یک پریز مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه دارای یک پلاگین و چند چراغ نشانگر است. با کمک دستگاه تست پریز تنها با یک اتصال ساده به پریز، می توانید تست را انجام دهید و با روشن شدن LED های دستگاه وضعیت پریز به شما نمایش داده می شود.

آزمایش هایی که این دستگاه می تواند انجام دهد شامل تست قطع و وصل بودن و امنیت سیم کشی پریز برق می شود. اولین وظیفه این دستگاه این است که پریز می تواند برای دستگاه متصل، انرژی الکتریکی را فراهم کند یا خیر. بعضی از اشتباهاتی که در زمان سیم کشی رخ می دهد ممکن است توسط این دستگاه قابل تشخیص نباشد و پس از اتصال دستگاه به پریز، دستگاه مورد نظر کار نکند. یکی از مهم ترین وظایف دستگاه تست پریز این است که سیم کشی ها را چک کند.

تست پریز برق با دستگاه تست پریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *