اطلاعات, وبلاگ

علت جرقه زدن پریز برق

علت جرقه زدن پریز برق

همه ما به احتمال زیاد یک روز با زدن یک وسیله الکتریکی به پریز برق، صدای مهیبی به گوشمان خورده و شاهد جرقه زدن پریز بوده ایم. نکته مثبت این است که بعضی از این جرقه ها طبیعی هستند اما نکته منفی این است که برخی از آن ها نشان دهنده یک مشکل اساسی هستند. اگر شما نیز دنبال علت جرقه زدن پریز برق هستید. از شما دعوت می کنیم با فروشگاه الکترو هوشیار در ادامه مطلب همراه شوید.

اگر زمان نصب یک دستگاه به برق، جرقه هایی به رنگ آبی را دیدید کاملا طبیعی است. اما جرقه های زرد به ویژه زمانی که در مدت های طولانی رویت و موجب ایجاد بوی سوختگی است طبیعی نیست و خطرناک هستند. این جرقه به دلایل مختلفی می تواند ایجاد شود که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم.

جرقه پریز به دلیل اتصال کوتاه

گرمای زیادی که در اطراف پریز بر اثر اتصال های کوتاه ایجاد می شود. که دلیل ذوب عایق سیم ها است و با اصابت سیم ها به هم و الکترون های آزاد، جرقه می زند که ممکن است منجر به آتش سوزی شود.

جرقه زدن پریز برق در اثر ورود آب

یکی از علت جرقه پریز برق ورود آب به پریز است. اگر آب وارد پریز برق شود باعث ایجاد جرقه می شود و بسیار خطرناک است. باید از ورود آب به این تجهیزات جلوگیری کنید.

قدیمی بودن پریز برق

اگر پریز برق قدیمی باشد پایه های الکتریکی آن شل و دچار فرسایش می شوند و باعث جرقه در پریز می گردند. سعی کنید پریزها را به موقع تعویض کنید.

تعمیرات اشتباه

تا حد امکان تعمیرات برق را به دست متخصصین این امر بسپارید و خودتان از انجام آن خودداری کنید. به دلیل اینکه تعمیرات اشتباه نیز یکی از دلایل جرقه در پریز و خطرات ناشی از آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *